کارخانه مشهدنخ

کارخانجات مشهدنخ

این مجموعه با مدیریتی دقیق و کار آمد ضمن برقراری ارتباطی نزدیک با مراکز و شرکت های موفق داخلی و خارجی در صنعت نساجی، و با استفاده و بهره وری از تکنولوژی و علوم جدید ریسندگی و آموزش مستمر پرسنل، سعی در بهینه سازی سیستم های تولید و اصول مدیریتی خود داشته و دارد. از افتخارات این مجموعه تولید انبوه، تنوع محصولات و کالاهای با کیفیت می باشد .
موافقت اصولی کارخانجات تولیدی و صنعتی مشهد نخ در زمینی به مساحت 100 هزار متر مربع در سال 1361 اخذ گرديد و پس از گذراندن دوران سخت و طاقت فرسای جنگ تحمیلی در 12 بهمن ماه سال 1370 و با ظرفیت تولیدسالیانه 3000 تن نخ پنبه ای معادل نمره 20 انگلیسی و 1500 تن نخ آکریلیک در نمرات مختلف افتتاح گردید .خوشبختانه درطی این سالها کارخانه رو به رشد بوده وظرفیت تولید بالاتر رفته است .هم اکنون این کارخانه علاوه برنخهای فوق ,قابلیت تولیدانواع نخ پنبه ,مخلوط پنبه والیاف مصنوعی , پلی استر100% , ویسکوزواکریلیک ... با ظرفیت ماهیانه 350تن نخ سیستم چرخانه و 200 تن نخ سیستم رینگ را دارد.
ضمناً این واحد تولیدی صنعتی علاوه بر کنترل کیفیت مداوم نخ با استفاده ازبهترین وکاملترین تجهیزات آزمایشگاهی , چندسالی است که مفتخر است کلیه آزمونهای مربوط به نخ را برای سایر مشتریان و کارخانجات نساجی درقالب آزمایشگاه آکرودیته(همکار) اداره استاندارد انجام می دهد.

ریسندگی چرخانه
مهمترین واحدهای کارخانجات مشهدنخ به شرح ذیل می باشد:
ریسندگی چرخانه

واحد ریسندگی چرخانه :

در این مجموعه تولیدات شامل انواع نخ های پنبه ای، پلی استر، اکریلیک، ویسکوز و مخلوط آنها است که به صورت خام و رنگی و در نمرات 1Ne وتا 30Ne با استفاده از سیستم ریسندگی چرخانه ای (Openend) در اختیار مشتریان قرار میگیرد. نخ اکریلیک نمره 12Ne این بخش جایگزین مناسب و ارزان قیمت برای نخ های بالک می باشد.
ریسندگی رینگ الیاف کوتاه

واحد ریسندگی رینگ الیاف کوتاه :

این واحد اقدام به تولید نخ های مصنوعی (اکریلیک، پلی استرویسکوز و مخلوط آنها) به طریق رینگ (Short Staple) نموده است. این واحد دارای آخرین تکنولوژی کمپانی های آلمان و سوئیس (Schlafhorst, Zinser, Rieter) می باشد که قادر است نخ هایی با نمرات 30Nm تا 80Nm را تولید نماید. عمده ترین تولیدات واحد رینگ کارخانه عبارتند از :
• نخ مخصوص تولید شانل (اکریلیک خام و رنگی 40Nm با الیاف بایر آلمان).
• نخ 24Nm تا 30Nm مخصوص گردبافی و جوراب بافی (با حالت کش دار نیز قابل تولید است) به صورت خام و رنگی. نخ ویسکوز مودال (Modal Lenzing) که جایگزین مناسب برای نخ های شانه شده پنبه ای (سوپر) می باشد.
• نخ 36Ne و 40Neاکریلیک ویسکوز رنگی (دو حمامه) برای کشبافی.
ریسندگی رینگ الیاف بلند

واحد ریسندگی رینگ الیاف بلند :

در راستای ایجاد تنوع درتولید، سیستم ریسندگی رینگ الیاف بلند درمجموعه کارخانجات مشهدنخ شروع به فعالیت نمود. این واحد به قابلیت تولید نخ های ضخیم و جمع شونده را داراست. از جدیدترین ماشین آلات کمپانی های فرانسه و آلمان (Schlafhorst, Zinser, Rieter) کمک گرفته و تمام تولید آن جهت شرکت هم گروه (نوبافت شادیلون) به منظور تولید پتوی راشل ارسال می گردد. البته با توجه به ظرفیت بیشتر خط تبدیل tow به tops این واحد، قابلیت ارائه tops به بازار مصرف داخلی فراهم گردیده است.

واحد رنگرزی :

کارخانجات مشهد نخ علاوه بر فعالیت در بخش ریسندگی با داشتن ماشین آلات رنگرزی قابلیت رنگرزی الیاف و نخ را نیز داراست. این واحد با داشتن آزمایشگاه پیشرفته و دانش فنی لازم قادر است خواسته مشتریان را به سهولت تامین و انواع نخ ها را به صورت ساده و اسپرت تولید نماید.
رنگرزی
آزمایشگاه
یکنواختی ضخامت و استحکام نخ در مراحل بعدی از اهمیت خاصی برخوردار است. وجود سیستم کنترل کیفی در جریان تولید بر روی ماشین آلات خطوط ریسندگی رینگ و چرخانه ای و همچنین وجود آزمایشگاه پیشرفته کنترل کیفی نخ و الیاف این مهم را فراهم نموده به طوریکه محصولات این مجموعه از شروع تولید تا بسته بندی نهایی مورد کنترل و نظارت دقیق قرار می گیرد. به این ترتیب این کارخانه قابلیت تولید هر نوع نخ مطابق سلیقه و نظر مشتری را دارا می باشد.