کارخانه شادیلون

کارخانجات شادیلون
رنگرزی پارچه
مجوز تاسیس كارخانجات تولیدی و صنعتی شادیلون توسط گروهی از متخصصین نساج در سال 1355 از اداره كل صنایع استان خراسان اخذ و با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هدف تولید انواع نخهای پلی استر تكسچرایزینگ ، انواع پارچه های تریکوی پلی استرو مخلوط پلی استر پنبه و پلی استر پنبه ورزشی، انواع پارچه های پلوش و کالای خواب
گرد بافی
در زمینی به وسعت (38250متر مربع) در اردیبهشت ماه 1357 به بهره برداری رسید. ظرفیت تولید كارخانجات شادیلون در بدو تاسیس سالیانه 1200 تن نخ تكسچرایزینگ بر مبنای 150 دنیر و 240 تن پارچه گردباف و 600000 متر پارچه پلوش بوده و با توسعه طی سالهای 1377،1376،1375،1371،1366،1364،136،1361،1358 ظرفیت تولید خود را به سالیانه 2000 تن نخ تكسچرایزینگ بر مبنای 150 دنیر 2120 تن پارچه گردبافت و 3249000 متر انواع پارچه های ساده و ژاكارد های پایل (پلوش ) رسانیده است، البته ناگفته نماند كه تغییرات تنها محدود به افزایش ماشین آلات و میزان تولید و یا تنوع تولید آن نبوده و به موازات توسعه شیوه های مدیریت كیفیت نیز مدنظر قرار گرفته است و از جمله آن راه اندازی خط تكمیل پارچه های یكروسیلندر 100% پنبه جهت تولید انواع پارچه های تی شرتی با استفاده از ماشین آلات Santex سوئیس بوده كه كلیه استانداردهای كیفی بین الملی در آن رعایت می گردد.
کارخانه شادیلون در سال 1356 شمسی برای اولین بار در دنیا اقدام به تولید نخ تکسچره به طریق
نخ تکسچره
Friction با استفاده از تکنولوژی ARCT ( ICBT ) فرانسه نمود. کارخانجات شادیلون با بهره گیری از تکنولوژی ماشین آلات Orizio ایتالیا، Mayer & Cie و Terrot آلمان قادر به تولید پارچه های یک رو سیلندر و دورو سیلندر (پنبه ای) و (پنبه الاستومتر) و (پلی استر) و رینگل اکریلیک و مخلوط آنها با استفاده از نخ های رنگی و خام می باشد. واحد رنگرزی پارچه نیز با استفاده از تکنولوژی ماشین آلات Thies آلمان و استفاده از رنگ های مرغوب قادر به رنگرزی انواع پارچه های پنبه پلی استر و مخلوط می باشد که با توجه به مرغوبیت رنگ های مصرفی پارچه های رنگ شده از استاندارد بالای ثبات شستشویی و نوری برخوردار می باشد.
پلوش بافی
نخ تکسچره
واحد تکمیل پارچه نیز مجهز به دستگاه های Santex سوئیس می باشد که قادر است پارچه های پنبه ای را مطابق با استانداردهای آبروی بین المللی (سیستم کامپکت حداکثر تا 4 درصد برای پارچه های یکرو 6 درصد برای پارچه های دورو در طول و عرض) عرضه نماید. امروزه با رعایت موازین محیط زیست و مقررات حمایت از حیوانات، پارچه های پوست مصنوعی نقش مهمی در طراحی و دوخت انواع پالتو، مانتو، کاپشن و همچنین فرشهای زینتی ایفا می نماید. شادیلون بزرگترین تولید کننده انواع پوست های مصنوعی ازقبیل بیور، تامبلر، مینک، ناتور، قره گل، برفی و غیره در ایران می باشد. علاوه بر پوست مصنوعی کارخانه شادیلون عرضه کننده پارچه های پلوش ( High Pile) به صورت ساده و ژاکارد می باشدکه این تولیدات درعروسک سازی، آستری کاپشن و زیرپایی حمام مورد استفاده قرار می گیرند. کارخانه شادیلون مبتکر تولید پتوهای دولایه از پارچه های پلوش می باشد که این نوع پتو در اندازه های یک نفره و دونفره با طرح های متنوع به بازار عرضه میگردد.